Október elseje a zene világnapja, ebből az alkalomból országszerte több koncertet, hangversenyt és más zenei programot rendeznek. Az ünnep 1975-ben azzal a céllal jött létre- Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a felhívására-, hogy népszerűsítse a zeneművészetet a népek közti barátság és megbékélés jegyében.

Az ózdi Városi Könyvtár különböző zenei programokkal évek óta megemlékezik az ünnepnapról. Az idén október 2-án, hétfőn délután várták a zenekedvelőket, ezúttal egy népzenei programra, melyre Egyesületünk csoportja, a Nekézsenyi Hagyományőrző Pávakör és Citerazenekar is meghívást kapott. A sokszínű programban szerepeltek a Bolyky Tamás Általános Iskola diákjai, Eke Zoltán Sátáról és a Folkbetyárok formáció is.

Örültünk a lehetőségnek, hogy Egyesületünk és településünk is köszönthette ezt a szép ünnepet. Köszönjük népzenei csoportunk tagjainak, hogy vállalták a fellépést, ezzel is támogatva tevékenységünket.

A rendezvény hivatalos képeit a könyvtártól kaptuk. Köszönjük.

ENE BLnéZs