“Csak hit van és cselekvés”

20150530_092526[1]

Ebben az évben az északi Bükk hegyeinek ölelésében, csodálatos természeti környezetben fekvő falunk, Nekézseny református közössége immár negyedik alkalommal vett részt a Szeretethíd programon. Nagy múltú település a miénk. Írásos első emléke 1415-ből való-készülünk is az őszi 600. évfordulós ünnepségre-, de bizonyos, hogy a régebbi időkben is lakott volt, az Árpád korban már művelték vasbányáit. A történelmi viharok nem kerülték el falunkat sem. Elődeink korán megismerkedtek a reformációval, hitük sok nehézségen átsegítette őket. Szeleczky Zita,az egyik legszebben beszélő, magyarságát soha meg nem tagadó, a falunk temetőjében családja körében nyugvó színművésznőnk ezt így fogalmazta meg: “Csak hit van és cselekvés!”-mely gondolatot mi is magunkénak vallunk. Ennek szellemében, az idén két fordulóban terveztük meg segítő programunkat. Az első forduló alkalmával május 30-án, 15 fős önkéntes csapatunk-kisgyerektől a nyugdíjasig-,a falu egyik völgyében, egy forráshoz vezető erdei útszakaszt tisztítottunk meg a szeméttől. A második fordulóban, melyet június második felében tervezünk, a református templom takarítását tervezzük. Úgy érezzük, közös szeretetteljes munkánkban olyan erő lakozik, mely hozzájárulhat ahhoz, hogy az itt élők ne vándoroljanak el innen, találják meg boldogulásukat szülőfalujukban.

FOTÓTÁR

Az eseményen készült képeket megnézhetik az Emlékek Kertjében.

 

Több mint 16000 önkéntes regisztrált idén az eseményre:

http://www.szeretethid.hu/2015/05/29/szeretethid-percrol-percre-2015/